Loading...

Jančevska jaunā dziesma “Tu guli manās rokās”

09. Marts, 2021
Sākumlapa /  Jaunumi /  Jančevska jaunā dziesma “Tu guli manās rokās”

“Līdz ar, iespējams, pēdējo aizgājušās ziemas sniegu vēlamies Jums prezentēt dziesmu, kas tapusi spontāni un tajā pat laikā ļoti zīmīgā brīdī. 

Atsaucoties uz kora “Kamēr…” mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera uzaicinājumu uzrakstīt dziesmu kora vīru grupai, pie manis nonāca dzejnieka Ojāra Vācieša teksts. To lasot, šķiet, pārņem sajūta, ka autors to veltījis šodienai, kaut rakstīts pirms vairāk ka 40 gadiem. Ietērpjot šo tekstu skaņas viļņos, sapratām, ka nedrīkstam klusēt. Šī dziesma varbūt ne tik ļoti par sniegu, kas pavisam drīz nokusīs, vai par egļu zariem. Drīzāk gan par apjukušu ģenerāli, kurš nezina, pret ko šobrīd cīnās, un tukšām koncertzālēm, kas gaida cilvēku aplausus un čalas.

Esmu neizsakāmi pateicīgs brīnišķīgajam solistam Renāram Kauperam par mūzikas un teksta pacelšanu citos augstumos! Paldies kora “Kamēr…” vīru grupai, diriģentam Aivis Greters, mūziķiem Janis Rubiks, Rūdolfam Dankfeldam un Andis Klučnieks, kā arī skaņu režisoram Tālim Timrotam un video režisoram Emīlam Alpam par kopā paveikto! Lai mums visiem mierīgs šis laiks! Un lai mūzika turpina mūs spēcināt un dot cerību, kad tā visvairāk nepieciešama.”