Loading...

Jaunais Jančevska kormūzikas autoralbums

18. Marts, 2020
Sākumlapa /  Jaunumi /  Jaunais Jančevska kormūzikas autoralbums

2020. gada martā tika izdots Jēkaba Jančevska kormūzikas autoralbums Aeternum, ko 2019. gadā ierakstījis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā. Albums ir izdots vienā no pasaules prestižākajām klasiskās mūzikas ierakstu izdevniecībām Hyperion Records un to ir iespējams iegādāties, lejupielādēt un straumēt jau tagad!

Par jauno albumu Jēkabs izsakās šadi: “Mans pirmais kormūzikas disks tapis ļoti īpašā laika un apstākļu sakritības rezultātā – Rīgas Doma kora skolas jauktais koris ieraksta sesiju periodā rāda īpaši augstvērtīgu sniegumu, kora skaņa tuvojas jauneklības un skaņas dzidruma ideāliem. Skolotās balsis pārliecinoši izskan gan solo dziedājumos, gan kvalitatīvi un meistarīgi savijas ansamblī “tutti” posmos. To visu papildina jau profesionāli, Latvijā un ārpus Latvijas robežām atzīti mūziķi, kuru katra spilgto individualitāti var just diskā klausāmajos skaņdarbos. Īpaša veiksme ir sadarbība ar diriģentu Jurģi Cābuli [..]. Ar Jurģi esam ļoti labi draugi un mūzikā saprotamies no pusvārda. Jurģa žests manai mūzikai devis gan spēku, gan maigumu, gan dramatismu, gan vietās, kur tas nepieciešams, vēsu atturību. Un nu mūsu kopīgā piedzīvojumu meklēšana un nebaidīšanās riskēt ir aizvedusi pie vienas no lielākām un nozīmīgākajām klasiskās mūzikas ierakstu kompānijām, kura izteikusi interesi mūsu radītā kopdarba popularizēšanā un izplatīšanā.”

Diriģents Jurģis Cābulis: “Jančevska mūzika ir emocionāli nobriedusi, bet tajā pašā laikā tā ir konceptuāli svaiga un īpaši aktuāla tajā virpulī, ko rada mūsu nemitīgais laika trūkums.”

Noklausies jaunā albuma kopsavilkumu, lejupielādē vai straumē.